Kamasutra Nedir?

3 |841.234 Görüntüleme

Kamasutra iki ayrı hintçe kelimenin bir araya gelmesinden oluşmuş bir terimdir. Günümüzden 1500 yıl kadar önce Hindistanda ortaya çıkmış olan Kamasutra terimi ayrı ayrı bakıldığında: Kama, zevk, sutra iste kitap anlamına gelir. Özetle Kamasutra zevkin kitabı anlamına gelir.

Kamasutra kimilerine göre bir Hint yaşam tarzı iken, kimilerine göre sadece cinsellik üzerine kurulmuş birleşme yolları bütünüdür. Cinsel eylemler bütünü olarak nitelendirilen "Kama Sutra" eşleşme ve beraberlik yönetimi olarak kullanılmaktadır. Kama Sutra, cinsel yaşamla ilgili birçok öğretici ve yol gösterici bilgi içerir. Bunlar arasında kadın ve erkeğin hassas noktaları, çiftlerin cinsel hayatlarını renklendirecek ipuçları ve seks pozisyonları yer alır.

Kamasutra yüzlerce değişik seks pozisyonu önerir. Kamasutra'da yer alan seks pozisyonları, zorluklarına göre derecelendirmiştir. Kama Sutra cinselliğin sonuç odalı olmamasını ister. Kamasutra'ya göre birleşme esnasında boşalma mümkün olduğunca ertelenmeye çalışılmalı, eşler değişik tekniklerle birbirlerini uyarmalıdır.

Kamasutra pozisyonları

Yüzlerce pozisyondan oluşan Kamasutra Pozisyonları'nın 30 tanesini aşağıdaki görsellerimizde bulabilirsiniz.

Kama Sutra Pozisyonları Kama Sutra Pozisyonları Kama Sutra Pozisyonları

3 Yorum

Pınar A.

Pınar A.

1 Ekim 2022

Neredeyse tüm seksi bu hintliler icat etmiş... Amanın...

Seçil Ö.

Seçil Ö.

27 Eylül 2022

Biz de sevişiyoruz sanıyoruz.

Mert G.

Mert G.

29 Temmuz 2022

Kamasutraya inan genç kal.