Oral Seks

6 |837.543 Görüntüleme

Oral seks veya diğer bir adı ile ağızdan ilişki, bir cinsel ilişki türüdür. Oral yoldan yapılan cinsel aktiviteyi tanımlamak için kullanılır. Tanım, erekt haldeki penis, uyarılmış bir vajina ya da anüsün; ağızla birleşmesi eylemi için kullanılır. Oral seks günümüzde normal cinselliğin bir parçası olarak kabul görmektedir.

Partnere oral seks yapmak yerine, partner tarafından kendisine oral seks yapılması daha çok talep edilmektedir. Cinsel organları ağızla uyarılan kişi direkt cinsel bir haz alırken, ağzını kullanan kişi ise partnerine verdiği zevkten etkilenerek dolaylı yoldan bir doyum elde etmektedir. Oral sekste asıl hazzı, oral seks yapılan kişi alır.

Oral seks türleri

Fellatio: Fellatio (Latince: Fellare) emmek anlamına gelir. Halk arasında argo tabirle bilinen ismiyle sakso, erkek cinsel organlarının ağızla uyarılması ve erkeğin boşalmasıdır. Eğer fellatio kendi başına yapılırsa, eyleme autofellatio denir. Ağız uyarısı yeterince etkili ve uzun yapılırsa orgazm kaçınılmazdır. Erkekte bulaşıcı bir hastalık olmamak kaydıyla, ağza boşalmanın bilinen bir zararı yoktur.

Cunnilingus: Cunnilingus (Latince Cunny) yalamak anlamına gelir. Kadın cinsel organlarının ağızla uyarılmasıdır. Kadınların büyük birçoğu özellikle klitoris ve çevresinin ağızla uyarılmasından büyük haz duyarlar ve bu yolla kolayca uyarılabilirler. Eğer cunnilingus kendi başına yapılırsa, eyleme autocunnilingus denir. Ağız uyarısıyla kolayca orgazma ulaşabilecekleri halde birçok kadın, cinsel bölgelerinin kokusu ve tadının partnerinin hoşuna gitmeyebileceğini düşünebilir bu yüzden bazı durumlarda kadınlar kendilerine oral seks yapılmasını istemeyebilir.

Anilingus: Partnerin anal bölgesinin, oral yollarla yalanması eylemidir. Lezbiyen ilişkilerde yaygın olmakla beraber, ön sevişme esnasında da uygulanmaktadır.

Tanımlar

Cim: İngilizce "Come in mouth" anlamını taşır. Türkçe tanımı ağıza boşalmaktır.

Cif: İngilizce "Come in face" anlamını taşır. Türkçe tanımı yüze boşalmaktır.

6 Yorum

Arzu K.

Arzu K.

12 Ekim 2022

Erkek arkadaşım çok ağzıma boşalmak istiyor ama bana tiksinç geliyor napcam bilmiyorum.

Eda K.

Eda K.

15 Eylül 2022

Cif cim nedir çok merak ediyordum öğrenmiş oldum sayenizde.

Ferhun Aslan M.

Ferhun Aslan M.

21 Ağustos 2022

Eşime bir türlü yaptıramıyorum, burayı okutacağım.

Leyla S.

Leyla S.

14 Ağustos 2022

Yorumlara bakılırsa kadınlar çok daha meraklı öğrenmeye.

Sevgi Ö.

Sevgi Ö.

5 Temmuz 2022

Bana halen iğrenç geliyor. Ne yapıyorum ne yaptırıyorum.

Burcu Z.

Burcu Z.

25 Haziran 2022

Hiç yapmadım diyen hemcinslerimi görünce çok şaşırıyorum. Kızlar deneyin, pişman olmazsınız.